جستجو
شنبه, مهر 28, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 اخبار پربيننده  چاپ   

No articles match criteria.

 آخرين اخبار  چاپ   


 اخبار و رویدادها  چاپ   

تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 248 


بررسي موارد و مسائل مربوط به امور دامپزشكي شهرستان خوي با حضور دكترخلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور و دكتر سيواني فرماندارخوي

به گزارش روابط عمومي فرمانداري خوي، جلسه بررسي موارد و مسائل مربوط به امور دامپزشكي شهرستان خوي با حضور دكترخلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور، دكتر سيواني فرماندارخوي، دكتر داهيم مدیر کل دامپزشكي استان آذربایجان غربی و مهندس كريم زاده مدیر کل جهاد كشاورزي استان آذربایجان غربی و جمعي ديگر از مديران كشوري و شهرستاني برگزار شد.

دكترخلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور وظايف سازمان دامپزشكي كشور را متنوع و متعهد دانست و افزود: وظايف سازمان دامپزشكي كشور متنوع، متعهد، حساس و حاكميتي مي باشد و با توجه به اينكه كشور در منطقه پرخطر بيماري ها و در معرض هجوم عوامل بيماري زاي دامي قرار گرفته است وظايف ما سنگين شده است.

 دكترخلج از صدور بيش از 33 هزار مجوز بهداشتي واردات و صادرات و ترانزيت خبر داد و افزود: در 7 ماه گذشته 12 هزار مجوز بهداشتي براي صادرات 66 نوع كالا در كشور صادر شده است كه در راستاي افزايش صادرات ونشاط بخشي و پويايي به واحدهاي توليدي مي باشد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به وجود سه مرز مشترك با كشور تركيه در استان آذربايجان غربي اظهار داشت: با توجه به تفاهم نامه بهداشت دام و دامپزشكي با كشور تركيه، تبادل كالا بايد در يك بستر ايمن و بهداشتي انجام پذيرد و در اين راستا مرز رازي بعنوان يكي از اين سه مرز مشترك براي تبادل كالايي و تسهيل واردات و صادرات بايد تجهيز شود.

دكترخلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به وضعيت كشتارگاه هاي صنعتي كشور اظهار داشت: طبق مصوبه مشترك وزارت كشور و سازمان دامپزشکی کشور مكان يابي مناسب براي احداث كشتارگاه ها به موازات جلوگيري از كشتار غير مجاز و بستن كشتارگاه هاي سنتي  بايد انجام گيرد و طبق اين مصوبه بايد كشتارگاه صنعتي خوي ساماندهي شوند.

دكتر سيواني فرماندارخوي در اين جلسه ضمن خوش آمدگويي به دكترخلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بر شمردن ظرفيت ها و مزيت هاي شهرستان خوي اظهار داشت: شهرستان خوي با جمعيت بيش از 400 هزار نفر جز 21 شهر بزرگ كشور بوده و اولين توليد كننده عسل در كشور مي باشد و وجود يك آزمايشگاه مجهز عسل ضروري به نظر مي رسد.

دكتر سيواني فرماندارخوي يكي ديگر از تمایزات شهرستان خوي را وجود مرز رازي دانست و افزود: با وجود داشتن مرز رازي تأسيس قرنطينه ي دامي در مرز رازي لازم و ضروري مي باشد.

فرماندارخوي با اشاره به مشكلات كشتارگاه صنعتي خوي اظهار داشت: ضبح دام هاي غير استاندارد،وجود كشتارگاه هاي سنتي، پراكندگي كشتارگاه ها  از جمله مشكلات كشتارگاه صنعتي خوي مي باشد كه با تجميع كشتارگاه هاي دام  شمال استان در كشتارگاه صنعتي خوي مشكل اين واحد توليدي حل خواهد شد.

بازبيني و نوسازي كشتارگاه طيور،نگراني از توليد مرغ، وجود تب برفكي و هزينه ي واكسيناسيون دام سنگين از ديگر موضوعاتي بود كه دكتر سيواني فرماندارخوي در اين جلسه بر لزوم حل اين مشكلات تاكيد نمود.

مهندس كريم زاده مدیر کل جهاد كشاورزي استان آذربایجان غربی در اين جلسه شهرستان خوي را قطب توليد استان از نظر دام و  دام پروري و قطب توليد عسل در كشور عنوان كرد و افزود: از مجموع 480هزار تن ميزان توليدات دامي در استان بيش از 85 هزار تن در شهرستان هاي خوي و چايپاره توليد مي شود و و از مجموع 800 واحد دامداري صنعتي، 870 واحد دامداري كوچك روستايي مجوز دار روستايي، 850 واحد مرغداري، شهرستان خوي با  95 واحد دامداري صنعتي، 250 واحد دامداري كوچك روستايي و 144 واحد مرغداري قطب توليد استان از نظر دام و دام پروري و با توليد 12600 تن از 20 هزار تن توليد عسل در استان  27 درصد توليد عسل در كشور را به خود اختصاص داده است.

دكتر داهيم مدیر کل دامپزشكي استان آذربایجان غربی در اين جلسه با اشاره به ظرفيت هاي حوزه دامپزشكي شهرستان خوي اظهار داشت: ظرفيت هاي شهرستان خوي درحوزه دامپزشكي خوب و مناسب مي باشد و در بخش خصوصي53 نفر در 31 واحد اعم از آزمايشگاه هاي تخصصي، بيمارستان تخصصي طيور، مطب، داروخانه دامپزشكي و مراكز مايه كوبي در شهرستان خوي فعاليت مي كنند و با توجه به پتانسيل هاي شهرستان، وجود آزمايشگاه هاي تخصصي عسل و طيور ضروري می باشد.

/01:45 ب.ظ

کد خبر:  62224
فرستنده: واحد خبر
گروه:
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت


    چاپ   

صفحه اصلی
معرفی جاذبه های گردشگری خوی
Search Results
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
انتخابات
منوی عمودی
معرفی شهرستان
قوانین و مقررات
شماره تماس واحدهای فرمانداری
پرسش و پاسخ
شرح وظا یف
ارتباط با فرماندار
شوراها
روسای ادارات و شماره تلفن تماس
تشکل ها و سازمان هاي مردم نهاد
مشاور جوان فرماندار
امور بانوان
بازارچه مرزی
سایر فرمانداریها
تصاویر
انتخابات
گالری تصاویر
جاذبه های گردشگری خوی
ظرفیت های سرمایه گذاری
بخشداری ها
بخشداری مرکزی
بخشداری ایواوغلی
بخشداری صفائیه
بخشداری قطور
بخشداری ها
بخشداری مرکزی
بخشداری ایواوغلی
بخشداری صفائیه
بخشداری قطور
معرفی شهرستان
تاریخچه شهرستان
جاذبه های گردشگری
فرصت های سرمايه گذاري
طرح شبیه سازی شهر خوی مربوط به سال 1310 ه ش
ملاقات عمومی با فرماندار
سرشماری نفوس ومسکن 95
مدير
تنظيمات سايت
صفحات
وظائف امنيتي
مجوزهاي کاربر
فروشندگان
گزارش عمليات سايت
خبر نامه
مدير پرونده
سطل بازیابی
نمايش صورت عمليات
پوسته ها
مديريت زبان
سازنده سايت
تصديق
Solutions Explorer
ميزبان
تنظيمات ميزبان
پرتال ها
تعريف ماژول
مدير پرونده
فروشندگان
SQL
زمانبندي
مديريت زبان
مديريت جستجو
فهرست ها
مجوزهاي مديران
پوسته ها
What's New
Dashboard

    چاپ   

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار عطار نيشابوري- فرمانداری شهرستان خوی

تلفن های تماس : 2-36252701-        044 نمابر :  044-36256808

آدرس پست الکترونیکی: Info@khoy-ag.ir

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار عطار نيشابوري- فرمانداری شهرستان خوی

تلفن های تماس : 2-36252701-        044 نمابر :  044-36256808

آدرس پست الکترونیکی: Info@khoy-ag.ir


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فرمانداری ویژه شهرستان خوی می باشد.   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران